پاورپوینت جوشکاری میگ مگ


پاورپوینت جوشکاری میگ مگ

پاورپوینت جوشکاری میگ مگ دسته: عمران و ساختمان
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1650 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

پاورپوینت جوشکاری میگ مگ در 30 صفحه پاورپوینت برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده است و شما می توانید در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید کاربران عزیز توجه داشته باشید هنگام دانلود فایل از مرورگر internet explorer استفاده نکنید vpn نیز غیر فعال باشد تا با مشکل روبه رو نشوید

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

پاورپوینت جوشکاری میگ مگ

فهرست:

جوشکاری میگ مگ
مزیت جوشکاری میگ مگ
معایب جوشکاری میگ مگ
نحوه‌ی اجرای كار جوشکاری میگ مگ
فلزات مورد جوشكاری
ضخامت فلزات مورد جوشكاری
انواع انتقال مذاب در جوشکاری میگ مگ
تأثیر ویسكوزیته و كشش سطحی‌
تأثیر گازهای منبسط شده‌
اثر پدیده Pinch effect
انتقال اتصال كوتاه‌
انتقال گلوله‌ای‌
انتقال اسپری‌
انتقال اسپری پالسی‌

جوشکاری میگ مگ

فرآیند جوشكاری میگ مگ جایگزین جوشكاری با الكترود دستی شده است. با یك نگاه به فرآیندهای جوشكاری معمول، نظیر‌ جوشكاری با قوس الكتریكی دستی، جوشكاری زیر پودری و جوشكاری میگ مگ، براحتی می‌توان دریافت‌ ‌که استفاده از جوشكاری قوسی با گاز محافظ میگ مگ در سراسر دنیا بوجود آمده است. جوشكاری میگ مگ بیشترین كاربرد را در اروپای غربی، ژاپن و ایالات متحده آمریكا دارد.
در این فرآیند، حرارت لازم برای ذوب فلز پایه و الكترود، از طریق تشكیل قوس الكتریكی بین آنها تأمین می‌شود. الكترود در این فرآیند سیمی است كه بصورت دائم و با یك سرعت معین به حوضچه جوش تغذیه ‌و به عنوان فلز پر كننده مصرف می‌شو‌د. قوس الكتریكی حوضچه جوش و مناطق حرارت دیده اطراف، توسط یك گاز محافظ یا مخلوطی از گازها كه از سر مشعل خارج شده، محافظت می‌شوند. گاز محافظ باید به طور كامل فلز جوش را محافظت نماید. ورود هوا می‌تواند باعث آلودگی فلز جوش شود.

مزیت جوشکاری میگ مگ

‌مزیت اصلی جوشکاری میگ مگ نسبت به جوش كاری قوس الكتریكی دستی‌، سرعت بیشتر و نرخ رسوب بالاتر بوده كه اساساً مربوط به پارامترهای زیر است.
1- ‌‌تغذیه سیم بطور مداوم است. بطوری كه نیاز به وقف جوشكاری جهت تعویض الكترود نیست. در صورتی كه جوشكاری با الكترود دستی نیاز به توقف برای تعویض الكترود است.
2- ‌در این فرآیند نیاز به برطرف كردن سرباره از سطح جوش نیست ‌بجز FCAW. زیرا سرباره‌ای وجود ندارد. در صورتی كه در جوشكاری با الكترود دستی‌، سرباره بایستی از سطح جوش برطرف شود.
3- ‌استفاده از سیم جوش با قطر كمتر نسبت به الكترود جوشكاری دستی در این فرآیند به شدت جریان بیشتری نیاز است. ‌در نتیجه نرخ رسوب جوش بیشتری انجام می‌گیرد.
4- ‌در این روش هیدروژن كمتری جذب فلز جوش می‌شود كه برای فولادهای حساس به ترک هیدروژنی امری مهم است.
5- ‌امكان جوشكاری ورق‌های كمتر از ۲ میلیمتر وجود دارد.
6- ‌این فرآیند قابل اتومات شدن است.
7- ‌آموزش جوشكاری در این فرآیند نیاز به زمان كمتری دارد.

کاربران عزیز توجه داشته باشید هنگام دانلود فایل از مرورگر internet explorer استفاده نکنید ,vpn نیز غیر فعال باشد تا با مشکل روبه رو نشوید.

 

ادامه مطلب….

جدیدترین های اینترنت
جدیدترین های اینترنت