شغل پیشین رهبران و مقامات کشورهای جهان

زندگی خصوصی مسئولان بلند پایه کشورها همواره از جمله نکات خواندنی و جالب است. مثلا اینکه بدانیم روسای جمهور دنیا قبل از رسیدن به مقام، در چه شغل هایی فعالیت داشته اند.
به گزارش ایران، در این گزارش می خوانید که روسای جمهور برخی کشورها قبل از رسیدن به این جایگاه، در چه حرفه ای کسب درآمد می کردند.
شغل پیشین رهبران
شغل پیشین رهبران

دمیتری مدودف رئیس جمهور سابق و نخست وزیر فعلی روسیه، پیش از تحصیل در دانشگاه حقوقی، مدتی را به عنوان رفتگر فعالیت کرده است. وی این موضوع را در دیداری با دانش آموزان یک مدرسه روسی بیان کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در سنین نوجوانی در خیابان های شهر آب پرتقال و شیرینی فروخته است. پس از آن در یک موسسه حمل و نقل مشغول بکار می شود و هم زمان فعالیت خود را در حزب نجات ملی ترکیه آغاز می کند. پس از کودتای نظامی ترکیه در سال ۱۹۸۰ به عنوان مدیر بخش خصوصی به فعالیت می پردازد.

مایکل دی هیگینز رئیس جمهور ایرلند قبل از رسیدن به این سمت شاعر بوده و ۴ دفتر شعر هم از او منتشر شده است. سپس دی هیگینز وزیر هنر می شود و بعد به مقام ریاست جمهوری می رسد.

تونی آبوت نخست وزیر سابق استرالیا وقتی ۲۰ سال داشت، می خواست کشیش شود. به همین دلیل شروع به فراگیری علوم دینی می کند اما بعد از سه سال کلیسا را ترک می کند.

ادی راما نخست وزیر آلبانی قبل از رسیدن به این مقام نقاش بوده و در مدرسه هنرهای زیبای پاریس درس خوانده است و در سال ۹۸ وزیر فرهنگ آلبانی می شود.

بویکو بوریسوف نخست وزیر سابق بلغارستان قبل از اینکه به این سمت برسد مربی کاراته و آتش نشان بوده است. بعد از آن محافظ شخصی پادشاه سابق بلغارستان می شود.

قربان قلی محمدف رییس جمهور ترکمنستان در سال ۱۹۷۹ از دانشکده دندان پزشکی وزارت امور خارجه کشورش مدرک فوق لیسانس میگیرد سپس مدتی به این حرفه می پردازد و سپس در سال ۱۹۹۷ وزیر بهداشت می شود. حتی افته شده وی دندان پزشک شخصی رییس جمهور قبلی ترکمنستان نیز بوده است.

باراک اوباما اولین رئیس جمهور سیاه پوست امریکا است وی از دانشگاه کلمبیا و مدرسه حقوق وابسته به دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده است. اوباما در ابتدا مشاور مالی یک شرکت بوده و مدتی هم به عنوان وکیل حقوق مدنی فعالیت کرده است.

نوشته شغل پیشین رهبران و مقامات کشورهای جهان اولین بار در مجله اینترنتی زیتونی پدیدار شد.

با کلیک روی این لینک در کانال تلگرام زیتونی عضو شوید

خرید و فروش خودرو با ماشین گردی

مجله اینترنتی زیتونی