سینمای چین برنده‌ی جایزه جشنواره‌ی مسکو

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم لک‌لک کاکلی ساخته‌ی یوان شانگ از چین، جایزه‌ی «گئورگ طلایی» بهترین فیلم را از سی‌ و نهمین جشنواره‌ی فیلم مسکو از آن خود کرد.

امسال رضا میرکریمی در کنار آلبرت سرا، نویسنده و کارگردان اسپانیایی، یورن جان دونر، کارگردان و تهیه‌کننده از فنلاند و اورنلا موتی، بازیگر ایتالیایی، چهار داور بخش رقابتی اصلی سی  ‌ونهمین دوره‌ی این رویداد سینمایی بودند.

داستان فیلم «لک‌لک کاکلی» درباره یک خبرنگار اهل پکن است که برای تهیه‌ی گزارش درباره‌ی یک گونه‌ی در معرض انقراض پرنده به نام لک‌لک کاکلی به زادگاهش بازمی‌گردد اما در آنجا با مسائل زیست محیطی حادتری نیز مواجه می‌شود.

جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران جشنواره‌ی مسکو در سال ۲۰۱۷ نیز به فیلم کیف بدون کف به کارگردانی رستم خامداموف کارگردان روس رسید و در سایر بخش‌ها نیز ورنا آلتنبرگرلد برای بازی در فیلم بهترینِ تمام دنیا جایزه‌ی گئورگ نقره‌ای بهترین بازیگر زن جشنواره را از آن خود کرد و سون هیون-جو نیز برای بازی در فیلم کره‌ای Botongsarsam ساخته کیم بونگ-هان جایزه‌ی بهترین بازیگری بخش مردان را به خانه برد.

جایزه‌ی گئورگ نقره‌ای بهترین اثر مستند جشنواره به اوپرای پاریس به کارگردانی ژان-استفان برون محصول مشترک فرانسه و سوئیس اعطاء شد و جایزه‌ی بخش بهترین فیلم کوتاه نیز به آمبولانس ساخته‌ی سباستین تورنگرن از نروژ رسید.

مایکل پلاسیدو بازیگر ایتالیایی با دریافت جایزه‌ی دستاورد سینمایی استانیسلاوسکی جشنواره‌ی فیلم مسکو مورد تقدیر قرار گرفت و فرانکو نرو دیگر بازیگر ایتالیایی نیز جایزه نقش برجسته در سینمای جهان را دریافت کرد.

جشنواره‌ی فیلم مسکو در بخش‌های رقابتی بین‌الملل، مستند و کوتاه و چندین بخش غیررقابتی از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ژوئن (۱ تا ۸ تیرماه) در کشور روسیه برگزار شد.

 

 

The post سینمای چین برنده‌ی جایزه جشنواره‌ی مسکو appeared first on فیلم‌نت‌نیوز.

فیلم‌نت‌نیوز